Вітаємо всіх з Днем Народження Ротарі! 23 лютого 2021 року, Ротарі виповнюється 116 років. Це унікальна міжнародна громадська організація, яка об’єднує людей, що прагнуть втілювати позитивні зміни у своєму житті, у своїх громадах та у всьому світі. Ротарійці безкорисливо віддають частину свого часу, доходів, здібностей та сил іншим людям, тим самим, самі духовно збагачуються

Надзвичайні успіхі у боротьбі з поліомієлітом, сприяння розвитку системи водопостачання і каналізації у слаборозвинених районах світу, підвищення доступності до медичних послуг, освітні програми, проекти, спрямовані на зростання місцевої економіки – це та ще багато іншого є внеском Ротарі та ротарійців усього світу у покращення життя людей в різних куточках нашої планети.
Сьогодні Ротарі – це понад 1,2 млн. однодумців з більш ніж 35 тис. Ротарі клубів, у більш ніж 200 країнах світу, об’єднаних девізом “Служіння понад власне “Я”.
Все почалося 23 лютого 1905 року в Чикаго зібралися разом гірничий інженер Густав Лоер, кравець Хірам Шор, продавець вугілля Сильвестр Шилле, та адвокат Пол Гарріс. Ідеологічним натхненником перших зборів майбутнього Ротарі клубу (а в подальшому, усіє організації) став Пол Гарріс, який хотів об’єднати групу професіоналів з різним досвідом та навичками з метою обміну ідеями та налагодження дружніх стосунків. Його ідеєю було прагнення розвивати дух дружби і солідарності у світі бізнесу великих міст.
Незабаром до четвірки приєдналися нові члени Ротарі. Перші ротарійці почергово збиралися за місцем роботи того чи іншого члена групи – “по колу”. Саме ця традиція в подальшому надихнула ротарійців на створення емблеми Ротарі у вигляді колеса, як символа обертання (спочатку емблема являла собою колесо возу).
З часом прагнення дружнього і ділового спілкування переросло в ідею служіння громаді і здійснення гуманітарних акцій. Першими проектами Ротарі стали купівля коня для місцевого священика та встановлення громадської вбиральні біля Чиказької мерії.
Незабаром Ротарі клуби з’явилися в інших містах Сполучених Штатів. У 1910 році клубів вже було 16. За їх участі відбулася перша Конвенція, під час якої Пол Гарріс був обраний Президентом.).
У 1911-1912 році перші Ротарі Клуби з’явилися за межами США – у Дубліні, Вінніпегу та Лондоні. В 1912 році засновано Міжнародну Асоціацію Ротарі Клубів, яка в 1922 році отримала сучасну назву Ротарі Інтернешнл (Rotary International).
З того часу рух Ротарі почав поширюватися у всьому світі та набувати поваги завдяки своїм гуманітарним акціям. Гасло “Служіння понад власне Я” стало духовною основою для ротарійців усього світу.
Напрямки діяльності Ротарі (Rotary’s Areas of Focus)
Добрі справи ротарійців – це успішні та тривалі проекти за шести основними напрямками діяльності:
• Забезпечення миру;
• Подолання хвороб;
• Постачання чистої води;
• Збереження материнства та дитинства;
• Підтримка освіти;
• Розвиток місцевої економіки.
Ротарі клуби створюють та пропонують проекти, що фокусуються на цих питаннях. Найкращі з цих проектів отримують допомогу у вигляді Глобальних ґрантів, що надаються Фундацією Ротарі.
Ротарійці з нами і серед нас
Рух Ротарі об’єднує людей різного віку, різних національностей, професій та напрямів діяльності. Наприклад, ротарійцями були президент США Джон Кеннеді, Прем’єр-міністр Великої Британії Уїнстон Черчиль, німецький письменник Томас Манн, океанограф та мандрівник Тур Хейердал, американський художник-мультиплікатор, засновник компанії Walt Disney Productions Уолт Дісней, король Швеції Карл ХVI Густав, лауреат Нобелівської премії миру філософ Альберт Швейцер, композитори Франц Легар та Жан Сибеліус, співак Лучано Паваротті, боксер Мануель Пакьяо та багато інших відомих особистостей.
В списку відомих ротарійців сучасності – Ангела Меркель, перша та поки єдина жінка-канцлер в історії Німеччини.
Детальніше про Ротарі та ротарійців дізнавайтеся на офіційному сайті rotary.org